Bursa Bosch kombi Teknik servisi

Bursa Bosch kombi Teknik servisi

Alanlarında deneyimli ve eğitimli servis teknisyenlerimiz ile tüm Bursa Bosch kombi Teknik servisi taleplerinize hızlı ve pratik çözümler sunmaktayız. Yaşam konforu sağlayan tüm elektrikli cihazlar arasında kombiler en sık çalışan cihazlardır. Özellikle kış aylarında 7*24 ful performans çalışan kombiler doğru teknik destek çözümleri ile yüksek verimini sürdürebilir. Montaj, bakım ve onarım desteklerimiz ile Bosch kombilerin tüm modelleri için ideal teknik hizmetler sunmaktayız.

Bursa Bosch kombi Teknik servis

Sıcak su, ısınma ve ocak ihtiyaçlarınızda konfor sağlayan kombiler her evin ihtiyacı cihazlar arasında yer alır. Kombi seçerken ihtiyaçlarınızı tam karşılayacak ve bütçeniz ile uyumlu seçimler yapabilirsiniz. Kombi seçerken:

* Kompakt tasarımı sahip olması

* Yüksek enerji tasarrufu yapması

* Geniş modülasyon aralığına sahip olması önemlidir. Ayrıcı kullanım alanları ile uyumlu olması için evinizin özelliklerini tanımanız gereklidir. Evinizin yalıtım durumu, baktığı cephe, metrekare cinsi, kullanılan banyo sayısı, bulunduğu kat belirlenerek en uygun kombiyi seçebilirsiniz. Uygun kombi seçimi kadar kombinin doğru montajı da çok önemlidir. Doğru montaj sayesinde:

* verimli

* güvenli

* kaliteli

Kullanımlar elde edebilirsiniz. Bu avantajları sağlayacak Bursa Bosch kombi teknik servisi hizmetlerimiz ile kombi seçiminiz kaliteli kullanımlarla buluşacaktır. Kombinin kullanım alanlarına yakın olması daha az enerji harcayarak verim elde etmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında tesisat bağlantılarının düzgün yapılması güvenli kullanımlar için ideal zemin oluşturacaktır.

Kombi Bakımı ile Düşük Faturalar

Kış aylarında artan kombi kullanımı ile fatura miktarları artar. Ancak ısınmadığınız halde hiç düşmeyen faturalar kombi bakımı zamanının geldiğini gösterir. Tıkalı filtreler, aşınmış- oksitlenmiş parçalar, tozlanmış tesisat verimi düşürür. Uzun süre bakımı yapılmayan kombiler yedek parça değişimlerine neden olan arızalarla karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda cihazınızı kullanamadığınız süre uzar ve bütçe olarak daha büyük masraflarla karşılaşırsınız. Kombi bakımında yapılanlar:

* Cihazın iç temizliği yapılır

* Limit ve sensör değerleri kontrol edilir.

* Alev boyu ölçümü yapılır. Ayar sapması olduğunda gaz valfi ile alev boyu ayarlanır.

* Pas ve kireç tutmuş ara bağlantılar temizlenir.

* Aleve gözleri ve yanma odası temizlenir.

* Alevi algılayan iyonizasyon ve ateşleme propları temizlenir.

* Fan motoru temizlenir.

* Genleşme tankı kontrol edilir.

* Kalorifer filtresinin temizliği yapılır.

* Peteklerin havası alınır.

Tüm bu işlemlerle kombi geçmiş dönemlerdeki çalışma yükünden kurtulur. İlk günkü çalışma performansında çalışmaya devam eder.

En Çok Karşılaşılan Kombi Arızaları

Bosch marka kombilerinizi periyodik bakımlarla uzun ömürlü ve verimli olarak kullanabilirsiniz. Zaman zaman farklı etkenlerden dolayı yaşanabilen arıza sorunları için Bursa Bosch kombi servisi hizmet taleplerinde bulunabilirsiniz. Kombinin ana görevi su ısıtmaktır. Su ısıtmıyor ise farklı arızalar ortaya çıkmış olabilir. Kombi ya da gaz vanaları kapalı değil ise su barını kontrol edebilirsiniz. Bunların hiçbirinde sorun yok ise sıcak su sensöründe arıza olabilir. Bu durumlarda genellikle sensör ömrünü tamamlamış oluyor. Ve değişim gerektiriyor. Bunlar dışında sıcak suyun açıldığını hisseden tribün arızalanmış olabilir. Yine parça değişimi gerekir.

Cihazınızın verimli kullanımı için doğru montaj, periyodik bakımlar, kaliteli onarım hizmetleri gereklidir.

Bir Yorum Yazın